Як підготувати своє авто до літа-ua

      АВТОТРЕЙД-СЕРВІС

                СТО — м. Черкаси вул. Смілянска, 137, тел.моб.: 067 473 11 00, 096 183 26 17

RU

UKR

Як підготувати своє авто до літа…

Багато автовласників скрупульозно готують свій автомобіль тільки до зими, вважаючи, що теплу пору року машина переживе без особливих складнощів. Проте, це помилка, так як влітку в експлуатації транспортного засобу є свої нюанси і особливості, які не можна списувати з рахунків.

Перевіряємо все
Звичайно ж, варто почати з діагностики. Слід почати з кузова. Також необхідно приділити увагу ходовій частині, гальмівній системі. Особливо колодкам і амортизаторам, які мають властивість виходити з ладу як раз після зими, і зробити розвал-сходження. Взагалі, враховуючи, що листопад-березень вважається періодом підвищеної навантаження для авто, перед літом доцільно провести заміну основних рідин (мастил, тосола, залити літній омивач скла), а також фільтрів (масляного, повітряного). Не зайвим буде перевірити акумулятор, а також свічки. Якщо їх стан плачевний – теж замінити.
Взуття по сезону
Вибір літньої гуми – не менш важливий нюанс. Деякі водії вважають, що можна «перекинути» тільки провідні колеса, залишивши на двох інших зимові шини. Але це помилка. По-перше, з-за різного типу гуми йде нерівномірний розподіл навантаження на підвіску, і вона сильніше зношується. По-друге, в залежності від сезону шини мають різні експлуатаційні якості, в результаті чого зимова гума сильніше стирається влітку, інакше реагує на «плюсову» температуру, що в підсумку може призвести до аварії. Крім усього іншого, існує помилка, що влітку можна їздити і на «лисих» колесах. Мовляв, дороги ж не слизькі, і на гальмівний шлях стан гуми не вплине. На жаль, на практиці все інакше, і особливо в дощову погоду зношені шини можуть призвести до непоправних наслідків.
Чистота – запорука здоров’я!
Не потрібно нехтувати після зими генеральним прибиранням автомобіля. Ретельно вимити кузов і відполірувати його (бажано твердим воском, який частково ліквідує дрібні подряпини та сколи), прибрати бруд із днища, знизивши ризик корозії, а також не забути про миття підкапотного простору. Правда, цю маніпуляцію потрібно здійснювати на перевіреній мийці, щоб уникнути пошкоджень електроніки і залиття двигуна водою. Крім цього, варто ретельно пропилососити салон, перевірити, як веде себе метал під картами дверей і накладками на пороги і стійки (не заіржавів чи?), почистити оббивку сидінь і просушити підлогове покриття, якщо воно відвологло. До речі, не завадить також змастити замки і перевірити стан гумових накладок, які мають властивість тріскатися з-за перепаду температур.
Дихаємо вільно
Кліматична система автомобіля теж потребує регулярного чищення (хоча б раз на 2-3 роки), і особливо після зими, під час якої внаслідок підвищеної вологості за вікном може утворитися цвіль, статися надмірне зволоження і навіть підгнивання деяких запчастин (наприклад, фільтра салону). Не виключено також, що доведеться додатково промити і прочистити радіатор, який накопичує в собі чимало бруду і суттєво впливає на охолодження. Крім того, в кондиціонері потрібно періодично міняти холодоагент, інакше клімат-контроль буде працювати на межі, і може вийти з ладу, що виллється в недешевий ремонт.